Anglicky Efektívne

ANGLICKY EFEKTÍVNE, Angličtina Bratislava

„Keď ja to Vždy Všetko Zabudnem!“

        Pred tebou je naoko nezdolateľná hora a ty netušíš ako sa dostať na jej vrchol. Vyskúšal si prvú čistinku, nebol tam žiaden čučoriedkový raj, tak si sa vrátil späť.
        A zasa si z tej angličtiny nič nepamätáš.


        Prezradím ti niečo. Stačí prejsť prvý kopec, odfotiť sa na jeho vrchole a pokračovať ďalej. Prvý kopec je práve ten zlomový bod, ktorý ti otvára nové možnosti. Uvedomíš si, že vytvoriť jednoduchú vetu ti nezaberie 5 minút a tvoríš ju automaticky. Ľahko si po anglicky vypýtaš jedlo aj cestovné lístky. Vtedy už nie si večný začiatočník, ale si pripravený na ďalší výstup.

        Kedy ten prvý kopček ale vyšlapem? Na to je jeden malý trik. Choď na hodinu angličtiny, potom na ďalšiu a ďalšiu... Nerob si trojmesačné prázdniny od angličtiny, buď trpezlivý. Budeš mať dni, kedy ti to „nebude myslieť“ a budeš mať dni, kedy s úsmevom a ľahkosťou porozprávaš lektorke čo všetko si cez víkend zažil. Pokračuj ďalej.

        Sú veci, ktoré ovplyvnia, kedy sa na ten kopec dostaneš. Používaj angličtinu aj na dovolenke, nenechávaj všetko na kamaráta. Trénuj a píš po anglicky. Mysli po anglicky - keď premýšľaš vo vani, tak po anglicky, aj keď vieš povedať len pár viet. Spomínaj si názvy predmetov, ktoré okolo seba vidíš a použi ich vo vetách. Mysli po anglicky na ceste do práce, keď čakáš na autobus. Mysli po anglicky.

        Tento výstup na prvý kopček ti zabezpečí, že základy ostanú dlho vryté do pamäte. Najlepšie však urobíš keď sa rovno pustíš k ďalšiemu vrcholu, aby si nabral istotu v komunikácii. Istota ti veľmi pomáha pokračovať a používať jazyk ďalej.

        © Anglicky efektívne, 2013

Najnovšie články

„Knihy, filmy a konverzácia“

"Najviac mi chýbajú slovíčka"

"Keď ja to vždy všetko zabudnem"

„Nie Som Úplný Začiatočník, Ale... “

Pripravované články

„Kurz alebo One to One“

„Kedy to už budem vedieť?“