Anglicky Efektívne

ANGLICKY EFEKTÍVNE, Angličtina Bratislava

„Nie Som Úplný Začiatočník, Ale... “

        „Angličtinu som mal v škole, ale veľmi som sa tomu nevenoval. Potom som chodil na dva–tri kurzy, prakticky rovnaké. Mám pocit, že sa nezlepšujem. Neviem sa vyjadrovať. Mám príšerný blok v hlave, keď mám niečo povedať po anglicky...“

        Vôbec nie je ľahké prekonať tento stav. Cítiš sa zaseknutý a nie a nie sa pohnúť. Strácaš dôvod pokračovať. Často pochybuješ, že ešte niekedy prehovoríš súvisle po anglicky. Nie si sám!

        A keďže nie si sám, mam pre teba dobrý recept ako všetky doteraz získané vedomosti dobre zhodnotíš. Potrebuješ veľa komunikovať.
Po anglicky. Potrebuješ počuť odozvu. Tiež v angličtine.
Potrebuješ tréning. Nie v telocvični a nie na dva týždne, ale dlhodobý. Možno ti to neznie najlepšie ani najľahšie a možno v tom nevidíš ani ten dokonalý recept, ale ver mi, funguje to.

        Dnes máš na výber veľa možností ako a kde sa budeš učiť. Pokiaľ si vyskúšal jeden kurz a nebol si dosť motivovaný v ňom pokračovať, možno je pre teba indeálnešie nájsť si vlastného lektora. Výhodné je, že sa bude venovať celú hodinu len tebe a konverzácia bude pripravená len pre teba. Nikto iný ti nevezme slovo. Nemáš sa kam schovať ani kam utiecť. Čelíš jednej vete za druhou. Pekne postupne. Každú hodinu sa dostávaš ďalej.

        A zrazu rozprávaš po anglicky. Jeden príbeh za druhým. Zrazu nemáš žiadne obavy prenajať si na dovolenke auto a komunikovať len po anglicky. Cesta je vydláždená, môžeš pokračovať.

        © Anglicky efektívne, 2013

Najnovšie články

„Knihy, filmy a konverzácia“

"Najviac mi chýbajú slovíčka"

"Keď ja to vždy všetko zabudnem"

„Nie Som Úplný Začiatočník, Ale... “

Pripravované články

„Kurz alebo One to One“

„Kedy to už budem vedieť?“